Project

General

Profile

News

Výtahy a požadavky na jejich bezbariérovost : Odkazy od Petra Nováka z MMR (2 comments)

Added by Michal Rada 7 days ago

Dobrý den,
níže zasílám jeden obecný odkaz a tři odkazy na nové příspěvky. V této souvislosti uvádím, že podoba celého portálu MMR se mění. Převod není dokončen.
Obecný odkaz: Informace z oblasti bezbariérového užívání staveb
http://www.mmr.cz/cs/Ministerstvo/Stavebni-pravo/Informace-Udalosti/Stavebni-rad/Informace-z-oblasti-Bezbarieroveho-uzivani-staveb

1. Nový příspěvek: Indukční smyčka pro nedoslýchavé osoby
Dokument obsahuje aplikaci příslušných ustanovení bezbariérové vyhlášky a uživatelský popis.
http://www.mmr.cz/getmedia/19b0ae33-1bb8-4a1b-b63f-11c19e9b4f27/Indukcni_smycka.docx.aspx

2. Nový příspěvek: Seznam ČSN k vyhlášce č. 398/2009 Sb. - aktualizace 2018
Pro usnadnění aplikační praxe odbor stavebního řádu MMR ČR vede seznam českých technických norem, který je uspořádán podle jednotlivých ustanovení vyhlášky obsahujících odkazy na normové hodnoty. Dosavadní seznam ČSN k bezbariérové vyhlášce byl zveřejněn již před pěti lety. Odbor stavebního řádu MMR provedl kontrolu všech jeho údajů. Seznam je stále aktuální. Údaje se věcně nemění. Soubor 2018 je v sekci Ministerstvo - Stavební právo - Právo a legislativa - Normy ČSN a související informace.
http://www.mmr.cz/getmedia/e0adb6e7-1813-4a62-b263-a7c9975e8b93/398-2009_CSN_k2018_05.doc

3. Nový příspěvek: Mapování přístupnosti prostředí – aktualizace 2018
Dokument Mapování 2016 byl nahrazen dokumentem Mapování 2018.
Materiál Mapování přístupnosti prostředí připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR (MD), Pracovní skupinou pro jednotnou metodiku mapování a kategorizace přístupnosti prostředí (pracovní skupina), Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých (SONS) a Asociací organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP). Tento materiál doporučuje a sjednocuje postupy pro činnosti v oblasti mapování přístupnosti prostředí s působností pro celé území České republiky.
Aktualizace 2018 dle úkolu z usnesení vlády obsahuje především doplnění mapování z hlediska osob se zrakovým a sluchovým postižením. V úvodu je zpřesněn uživatelský aspekt. Do bodu 1 byla doplněna dílčí informace o nové klasifikaci přístupnosti tras a komunikací. Podklad připravila pracovní skupina. Bod 2 je rozdělen adresněji na osoby nevidomé a slabozraké. Seznamy prvků určených k mapování z hlediska osob se zrakovým postižením jsou podrobnější. Detailní řešení bylo konzultováno se SONS. Obdobně bod 3 je rozdělen adresněji na osoby neslyšící a nedoslýchavé. Seznamy prvků určených k mapování z hlediska osob se sluchovým postižením jsou podrobnější. Detailní řešení bylo konzultováno s ASNEP. Bod 4 nově obsahuje problematiku zveřejňování informací o stávajícím stavu zpřístupňování železničních stanic a zastávek. Podklady připravilo MD. Závěrečné shrnutí obsahuje nový souhrnný přehled k mapování z hlediska osob s omezenou schopností orientace, tj. osob se zrakovým a sluchovým postižením.
http://www.mmr.cz/getmedia/234a236d-7459-4f7e-b06a-0a1df444fda9/mapovani_2018.docx.aspx?ext=.docx

Přeji hezký den.
Petr Novák - MMR
Ing. Petr Novák
ministerský rada pro bezbariérové užívání staveb
Oddělení technické
Odbor stavebního řádu
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské nám. 6
110 15 Praha 1
tel.: +420 224 862 320
e-mail:
www.mmr.cz

ایران سمین: Iransamin.ir فعال شد! free project management (7 comments)

Added by iran iran 3 months ago

برای اولین بار در ایران سایت مدیریت پروژه رایگان برای هموطنان ایرانی تحت عنوان "ایران سمین" راه اندازی و فعال شد. فعلا نام نویسی و فعالیت در این سایت برای عموم آزاد است. نشانی:
https://iransamin.ir

توجه: نمایش تقویم در ایران سمین "هجری شمسی" است.

ضمنا نسخه اختصاصی "ایران سمین" با "تقویم هجری شمسی" برای فروش بصورت یک ماشین مجازی آماده است.
متقاضیان می توانند برای خرید نسخه اختصاصی به نشانی:
https://iransamin.ir
و یا کانال ایران سمین در سروش:
https://sapp.ir/iransamin
مراجعه فرمایند.

با توجه به موقعیت سرور "ایران سمین" در ایران، هزینه ارتباط با این سایت برای ایرانیان دارای تخفیف بسیار از طرف ارائه دهندگان سرویس اینترنت است.

(1-10/331)

Also available in: Atom